Рекомендації щодо догляду за одягом

Акрил    
Відомий також як орлон (Orlon), кортель (Courtelle) та дралон (Dralon). Стійкий до сонячного світла та більшості хімікатів. Зносостійкість приблизно така, як у нейлону та поліестеру.

Ангора    
Натуральний тваринний продукт. Виробляється з хутра кроликів. Вимагає ручного прання, як вовна – див. розділ «Вовна». Ангора линяє, тому прати її слід окремо від інших тканин.

Бавовна    
Одяг, зроблений з бавовни, зручний, зносостійкий, легко переться і має чудові абсорбуючі властивості. Якість бавовни залежить від чистоти бавовняної сировини, довжини волокна та фарбування. Білу бавовну можна прати в гарячій воді. Кольорову бавовну треба доглядати згідно позначок на етикетці якості, оскільки температуру прання визначає саме якість барвників.

В’язані речі    
Періть в'язані речі в теплій або прохолодній воді, гаряча сприяє усадці і зміні структури. Застосовуйте тільки спеціальні делікатні засоби (для мохеру і ангори - яєчний шампунь) для ефективного прання.Пральною машиною рекомендується користуватися лише для тих виробів, де дозволяє це зробити маркування, інші періть руками. І навіть при ручному пранні потрібно акуратно стискати речі, терти не можна. До речі, після закінчення прання не викручуйте, а ніжно злегка відіжміть руками і загорніть у рушник, потім розгорніть і розправте.В останнє полоскання додайте трохи оцту, а для ангорки - гліцерину. Сушити слід розкладеними на підлозі або на будь-яких інших горизонтальних поверхнях. Не розвішуйте на мотузках, щоб не зіпсувати виріб.
Вельвет    
Прати в пральній машині, в режимі делікатного прання, м’якими миючими засобами при температурі води не вище 40 ° С. Тільки перед пранням вельветових речей потрібно вибити пил і вивернути їх навиворіт. Сушка в пральній машині небезпечна – відбудеться пошкодження ворсу і нестримна усадка штучки. Вихід один, одяг розвішувати відразу після прання в прохолодному місці, Правила догляду за вельветовими речами виключають пересушування. Вважається, що від пересушування в тканини ламаються волокна, в результаті вони набувають постарілий вид. Їх варто гладити, застосовуючи просте відпарювання, терморегулятор праски повинен перебувати у позиції 2 або 3. Прасувати одяг потрібно злегка у вологому стані на м’якій поверхні (підійде підстилка з рушника) і з вивороту – ворс піднімається, і вельвет буде виглядати як новий.

Велюр    
Зазвичай виробляється з шовку. Але буває також з бавовни та віскози. Має довший і м’якіший ворс, ніж оксамит та плюш. Дотримуйтесь інструкцій по догляду за матеріалом, з якого його було вироблено.

Віскоза    
Здебільшого складається з так званих відновлених волокон. Зручна м’якість у носці. Абсорбує вологу тіла на рівні з бавовняними виробами. Вразлива у вологому стані та сильно мнеться, а також може сісти під час прання. Прати за 60° C. Але якщо виріб кольоровий, краще застосувати режим 40° C.

Вовна    
Виробляється з шерсті вівці, коня, верблюда, кролика та ін. довгошерстих. Періть вовняний одяг, застосовуючи програму прання вовни. Вовна кашлатиться і сідає, якщо її постійно смикати. Вовну не можна замочувати. Прати треба, застосовуючи програму прання вовни із м’яким пральним засобом без ензимів та відбілювачів. Хлор вовні протипоказаний. Її можна обережно сушити у центрифузі, але не в сушильній машині.

Габардин    
Щільно зіткана тканина, зроблена з вовни або із суміші вовни і поліестеру. Габардин – особливий вид тканини. Традиційно виробляється з вовни, але зустрічається габардин із бавовни та синтетичних тканин. Дотримуйтесь інструкцій з догляду для матеріалів, з яких його вироблено.

Джинсова тканина    
Щільно зіткана по діагоналі бавовна або бавовна з поліестером. Доглядати її слід як фарбовану бавовну, тому що саме якість барвника визначає температуру прання – зазвичай 40 °C. Періть та прасуйте джинсову тканину завжди зі зворотної сторони. Можна сушити в сушильній машині.

Еластан    
Еластичні волокна. Використовується для виготовлення купальних костюмів, спідньої білизни, шкарпеткок, штанів. Зазвичай доглядають його відповідно до вимог тканин, з якими поєднують. Не можна відбілювати хлорним відбілювачем.

Льон    
Натуральний рослинний продукт, що сильно мнеться і важко прасується. «Сідає» під час прання. Пральний засіб не повинен містити відбілювачів, оскільки вони псують тканину. Не можна шкребти. Краще за все прати в делікатному режимі.

Мереживо    
Буває шовковим, бавовняним або синтетичним. Часто його називають за назвою міста у Франції, що спеціалізувалося на виготовленні мережива, наприклад Чантілі, Валенсія або Калє. Слід доглядати згідно інструкцій до складових матеріалів.

Поліестер    
Відомий також під назвами терилен (Terylene), діолен (Diolen), дакрон (Dacron) та теторон (Tetoron). Він не втрачає форми та є зносостійким. Добре витримує сонячне світло та більшість хімікатів. Порівняно з іншими синтетичними волокнами менше чутливий до тепла. Використовується в різноманітних видах одягу, часто поєднується з бавовною або віскозою. Прати при температурі 40 °C.

Поплін    
Щільно зіткана тканина, в якій переплетені подвійні нитки по горизонталі та по вертикалі. Буває з бавовни та суміші бавовни і поліестеру. Використовується у виробництві як сорочок, так і «поло». Особливе плетіння. Дотримуйтесь інструкцій щодо догляду за тканиною, з якої вироблено матеріал.

Синтепон    
Речі із синтепоновим наповнювачем, вироблені з бавовни, поліестеру або нейлону, слід прати при неповному завантаженні. Речі світлих кольорів — при температурі 60 °C, кольорові — при 40 °C. Сушити в сушильній машині при температурі, зазначеній у рекомендаціях до тканини.

Шифон    
Через свою прозорість, легкість і «повітряність» він ідеально підходить для створення весільних суконь. Виробляється з шовку, і доглядати за ним слід відповідно – тобто делікатно! Зазвичай рекомендується ручне прання. Можна прати при температурі 30 °C в делікатному режимі зі спеціальним якісним пральним засобом. Не можна сушити в сушильній машині.

Шовк    
Шовк – чудове волокно: м’яке, дуже блискуче, не сильно мнеться і має високу ізоляційну здатність. Як і інші натуральні волокна, може абсорбувати вологу, і цим зручний. Не електризується. Вимагає ручного прання або прання з делікатним пральним засобом та у відповідному режимі. Не можна сушити в сушильній машині.
    
Вдалих вам покупок!