Замша та нубук

Щоб вироби з замші довго виглядали точно, як на полиці магазину, необхідно придбати спеціальне просочення, що запобігає негативному впливу води, пилу і бруду на ніжний матеріал. Нанести такий засіб необхідно безпосередньо після покупки взуття, а потім повторювати обробку кожного разу після очистки.
Чистити замшеві вироби необхідно дуже обережно. В жодному разі не можна використовувати щітки з грубим ворсом або мити їх водою. Найкраще просто протирати взуття м'якою сухою ганчіркою, а в разі сильного забруднення використовувати більш грубі інструменти, в якості яких підходять щітки з ворсом з фланелі, зі спеціальним гумкою, губки-щітки з пористою структурою, крепові щітки.
В тому випадку, якщо суха чистка не допомагає, слід скористатися спеціальними розчинами, які ви без особливих зусиль знайдете на полицях магазинів. Також ви можете приготувати засіб для чищення замші самостійно. Для цього необхідно взяти трохи мильного розчину  додати туди нашатирний спирт в пропорції 1:5. Після чищення взуття таким засобом просто протріть її ганчірочкою, змоченою в холодній воді,  ретельно висушіть взуття при кімнатній температурі.
Після будь-яких процедур структура замшевого матеріалу може пошкодитися. Відновити її допоможе пар. Просто потримайте взуття над киплячою каструлею або чайником в протягом декількох хвилин, потім просушіть виріб з допомогою м'якої тканини. Не забудьте про колір. Тривала носка, процедури які очищають  сонячне світло негативно впливають на забарвлення замші. Щоб освіжити його, слід використовувати спеціальну фарбу з балончика, призначену виключно для замші або нубука.
 пам'ятайте: незважаючи на делікатне догляд, взуття з замші  нубуку погано переносить вологість, тому носити її в дощову  снігову погоду все-таки не варто.
Шкіряні вироби
Натуральна шкіра - один з самих практичних матеріалів. Втім, якщо знехтувати правилами догляду, вона може пересохнути та покритися мікротріщинами, що псує не тільки зовнішній вигляд, але і впливає на водонепроникність.
Після кожної носки необхідно протирати взуття вологою ганчірочкою. Залишати бруд на туфлях категорично заборонено. Раз в тиждень вироби зі шкіри слід піддавати більш глибокому очищенню, що складається з наступних етапів:
сушка виробів при кімнатній температурі (уникайте перегріву взуття, це загрожує порушенням цілісності покриву);нанесення спеціальних живлять і фарбувальних засобів;використання просочення;полірування за допомогою м'якої тканини.
○    миття взуття за допомогою спеціальних шампунів або пінок;
○    сушка виробів при кімнатній температурі (уникайте перегріву взуття, це загрожує порушенням цілісності покриву);
○    нанесення спеціальних живлять і фарбувальних засобів;
○    використання просочення;
○    полірування за допомогою м'якої тканини.
Не зловживайте кремами для взуття! Їх надмірне використання може забити пори шкіри і призвести до появи плям.
Лакована шкіра
Взуття з лакової шкіри завжди в тренді. Однак щоб носити її не один рік, необхідно забезпечити даному матеріалу особливий догляд. В першу чергу слід пам'ятати, що лакування дуже чутлива до впливу зовнішнього середовища. Занадто холодна або занадто тепла погода може негативно вплинути на її стан. При впливі низьких або високих температур лакова плівка почне міхур або покриватися плямами. Чистити лак звичайними засобами або живити їх кремом не варто.
Щоб нові туфлі надовго зберігали первинний вигляд, необхідно регулярно очищати вироби від пилу і бруду і зволожувати лаковану поверхню. Для цього добре підходять як спеціалізовані фабричні кошти з вмістом гліцерину або ланоліну, так і деякі масла. Протираючи поверхню взуття оливковою або касторовою олією, можна надовго зберегти її в ідеальному стані. Якщо ж вам необхідно прибрати вироби з лакованої шкіри на зберігання, обробіть їх натуральним коров'ячим молоком, а потім ретельно витріть і просушіть.
Штучна шкіра
Поява якісних шкірозамінників та їх порівняно низька вартість щодо натуральних матеріалів роблять взуття зі штучної шкіри найпопулярнішим варіантом серед великого числа споживачів. Однак не слід думати, що подібний матеріал не потребує догляду. Зволожувати і живити поверхню шкірозамінника слід точно так же, як і шкіри, за винятком лише того, що використовувати для цих цілей слід спеціалізовані засоби, призначені для цього виду матеріалу.
Окрему увагу варто приділити стану внутрішньої частини виробів. Якщо штучна шкіра викликає пітливість ніг, її слід щодня висушувати. Надлишкова волога не тільки шкодить матеріалу, але і сприяє розмноженню бактерій, що призводять до появи неприємного запаху.

Загальні правила грамотного догляду за взуттям
З якого б матеріалу не була виготовлена пара взуття, необхідно регулярно доглядати за нею, щоб зберегти первозданний вигляд на тривалий час. Сучасні технології дозволили створити безліч спеціалізованих матеріалів і засобів, спеціально розроблених для кожного типу матеріалу, так що підібрати якісну взуттєву косметику не складе труднощів. Отже, доглядаючи за взуттям, регулярно виконуйте наступні дії:
○    кожен раз, приходячи додому, очищайте взуття від пилу і бруду;
○    ніколи не залишайте взуття мокрою  — витирайте її насухо за допомогою м'якої ганчірки;
○    раз в тиждень проводьте процедуру ретельного очищення, живлення  зволоження;
○    не сушіть взуття поблизу батарей або джерел вогню;
○    не наносьте засоби догляду занадто товстим шаром - це підвищує ризик виникнення розлучень і плям.
Дотримуйтесь цих простих правил, та вам більше не доведеться купувати нову пару взуття кожен сезон.
Вдалих вам покупок!